04. 12. 2023

Adventní výstava v Poličce

V pátek 1. prosince, žáci 6. ročníku, navštívili, město Polička, kde se vydali po stopách putování za hvězdou v rámci adventní výstavy, kterou pořádala Oblastní charita Polička. Děti viděly několik zajímavých ukázek řemesel, například jak se ručně vyrábí papír nebo vyřezávání dřevěných figurek. Žáci si vyslechli příběh na téma Putování za hvězdou od pana faráře. Závěr výstavy byl věnován prodeji vánočních výrobků klientů Charity. Naše putování pokračovalo do Městského muzea a galerie, kde byl dětem připraven program s názvem „Šaty dělaj člověka a Martinů dělaj šaty.“ Tento program byl především o módě a rodině Bohuslava Martinů. Děti poslouchaly výklad paní lektorky, soutěžily, převlékaly se do kostýmů, tkaly a také šily. Celý den vyšel na výbornou, žáci se dozvěděli spoustu nových informací a především si užili zasněžený den v Poličce.