16. 11. 2023

Poznávací výlet do vzdělávacího centra VIDA

Dne 23. 10. 2023 se celá ZŠ a předškoláci z MŠ zúčastnila vzdělávacího programu ve VIDA parku v Brně. Zaměstnanci VIDA si pro nás nachystali spoustu zajímavostí.

Mladší žáci hned ze začátku zhlédli 3D film PIDIOBŘI, při kterém se děti mohly vcítit do drobných tvorečků, kteří jsou pro své přežití schopni velkých věcí. Starší žáci se naopak ponořili do hlubiny oceánu ve filmu POSLEDNÍ ÚTES.

Některé děti seděly v 3D kině poprvé a byl to pro ně nesmírný zážitek.

Poté se žáci zúčastnili výukových programů.

Děti 1. stupně si povídaly o vodě, tanci barev i o cestě do středu Země. Samy si mohly vyzkoušet tajemství, která skrývá naše planeta.

Žáci 2. stupně si povídali o živé a neživé přírodě, o elektrárnách a mohli si vyzkoušet, co dokáže magnet. Dále se něco dozvěděli o UV záření.

VIDA svou interaktivitou a hravými exponáty nadchla úplně všechny! Žáci měli také rozchod,  vyzkoušeli si jízdu na kole na laně a simulátor povodně. Velký úspěch měla rotující místnost.

Zaujal je také model lidského srdce a zvukotěsná místnost, kde si mohli zakřičet podle libosti.

Výlet se vydařil. Děkujeme obětavým pracovníkům VIDA centra a učitelům za perfektní zorganizování celého projektu.