07. 06. 2023

Okresní kolo soutěže ESCAPE - POKOS

1. 5. jsme se účastnili okresního kola branně-vědomostní soutěže ESCAPE – POKOS. Žáci Nela Mňuková, Vojta Havlát, Aneta Popelková, Zuzka Běhalová a Tom Bartoš se vypravili do Sezemic, kde reprezentovali naši školu v různých disciplínách. Házeli granátem, stříleli ze vzduchovky, běhali krátkou i dlouhou trasu. Čtyřkilometrový běh byl proložen různými vědomostními i dovednostními úkoly. Žáci například hasili požár, luštili šifry, rozdělávali oheň, měnili pneumatiku nebo se plazili v plynových maskách terénem. Armáda ČR, která soutěž organizovala, připravila bohatý doprovodný program – podívali jsme se na zbraně, které používá vězeňská služba nebo si zkusili resuscitaci pod vedením zkušených zdravotníků.

Vybojovali jsme krásné 12. místo. Je to skvělé umístění, vzhledem k tomu, že nám jeden člen týmu z důvodu nemoci chyběl. Děkujeme všem zúčastněným za nadšení a nasazení, se kterým se do soutěžních úkolů pustili.