30. 11. 2022

Beseda se spisovatelem Jiřím Šanderou

Dne 14. 11. 2022 proběhla na škole beseda se spisovatelem Jiřím Šanderou pro žáky 1. stupně a děti z MŠ. Jiří Šandera za námi přijel z Milonic (okres Blansko), a jak nám prozradil, začal psát knihy poté, kdy si jeho syn přinesl z mateřské školy knihu a jemu nepřišla dostatečně poutavá. Prohlásil tehdy: „Než bych měl toto číst, raději ti napíšu něco sám.“ Díky tomu jsme s ním mohli strávit příjemný čas. Autor nám nejenom četl ze svých knih, ale také nám povídal, jak vzniká kniha – od nápadu přes tiskárnu až po prodej. V průběhu celého setkání zapojoval děti, ptal se na jejich názory, nápady či zkušenosti. Celá akce byla završena prodejem knih Jiřího Šandery a autogramiádou. Autor napsal každému zájemci do knihy osobní věnování.