06. 06. 2022

Výlet 1. třídy

Dne 31.5.2022 se první třída vydala na dobrodružný výlet za poznáváním přírody do Svitav.

Kolem 8 hodiny jsme s dětmi vystoupili v Lačnově, pokračovali jsme po zadní cestě do lesa.

Děti byly velmi hladové a na každé zastávce svačily viz foto. Po cestě jsme sbírali listy ze stromů a keřů, které si děti později lepily do herbáře.

Po cestě jsme sledovali naučné cedule, ze kterých jsme se dozvěděli spoustu nových informací o zvířatech a rostlinách.

Menší zastávku jsme udělali u zatopeného rybníka, kde jsme pozorovali pulce, vážky a poslouchali ropuchy.

Poté jsme pokračovali k pramenu řeky Svitavy. Po svačině si děti postavily domečky pro víly a myšky.

Další zastávkou byly posilovací stroje na Rosničce, které děti moc bavily.

Jedním z nejtěžších úkolů bylo sehnat suché dřevo a rozdělat oheň. U toho nás otravovali lesní mravenci.

Vše se ale povedlo a tak jsme si mohli opéct buřty. Byla to velká legrace.

Chviličku jsme si odpočinuli a vydali se na závěrečnou zastávku do města na zmrzlinu a ledovou tříšť.

Celý výlet jsme si užili a bylo to jedno velké dobrodružství.