15. 03. 2022

Sportovní týden - lyžování v Čenkovicích

V týdnu od 14. do 18. února 2022 se 4 děti z MŠ a 43 žáků ZŠ zúčastnilo lyžování ve SKI resortu v Čenkovicích pod vedením učitelek a asistentek z MŠ a ZŠ a ochotných rodičů Jiřího Lepky, Tomáše Struhára, Lukáše Trejbala a Josefa Urbana. Děti v lyžařské školičce lyžovaly s instruktory v Kids parku, v úterý si dokonce vyzkoušely terén na sjezdovce Ovaz v Albrechticích. Žáci ze základní školy byli první den rozděleni podle svých lyžařských dovedností do pěti družstev a během týdne si vyzkoušeli různé obtížnosti sjezdovek včetně Červené Vody. Zázemí s vydatnými obědy bylo zajištěno ve Skičko BARu přímo pod sjezdovkou u lanovky Třebovská dvojka. Dětem přálo celý týden slunečné až polojasné počasí mimo čtvrtka, kdy kvůli silnému větru nebyly v provozu vleky a nakonec nešel ani proud a děti musely zůstat ve škole. Celý týden panovala mezi lyžaři skvělá nálada a sportovní atmosféra, což se při páteční jízdě domů projevilo u některých jedinců viditelnou únavou. A jelikož už jaro ťuká na vrátka, tak na viděnou na svahu v roce 2023.