21. 02. 2022

Vzdělávací program "Bezpečný pes"

Program je určený pro děti z MŠ a žáky ZŠ. Tento projekt původně vznikl na podnět rodičů a pedagogů řešících šířící se paniku ze stále více medializovaných útoků psa na člověka

Ve středu 9. 2. 2022 proběhl na naší škole zábavně- naučný program: „Bezpečný pes“.

V první části se žáci seznámili se psem, který za žáky přijel. Naučili se znát řeč psího těla, jeho mimiku a rozpoznat varovné psí signály, seznámili se s morfologií – stavbou těla. V další části si navodili konkrétní situace ze života, do kterých se mohou žáci spolu s cizím psem venku dostat a jak tyto situace řešit a co v těchto případech nejlépe dělat. Osvojili si techniky, které jim pomohou chránit důležité části těla v případě útoku psa. Zároveň se naučili jak takovému útoku úplně předejít.