21. 09. 2020

T-Mobile Olympijský běh-pro školy

Již popáté byl ve středu 16.9.2020 v 10 hodin na naší škole odstartován T-Mobile Olympijský běh. V loňském školním roce se nekonal vzhledem ke koronavirové situaci. Účastí školy sice nepřispíváme finanční částkou České olympijské nadaci, ale pomáháme tuto akci zviditelnit a hlavně podporujeme chuť dětí pravidelně sportovat. To je hlavní myšlenka tohoto projektu. Česká olympijská nadacei podporuje děti z celé České republiky, jejichž rodičům chybí finanční prostředky na jejich sportovní aktivity a také pomáhá i s motivací dětí ke sportu, zprostředkovává dětem setkání s olympioniky, pořádá pro ně kempy a zapojuje je do akcí spojených s olympismem.

V našem letošním školním  běhu, pod heslem " Hýbej se, sportuj a vzdělávej se" byl odměněn každý, kdo se jej zúčastnil, a to dary od sponzorů T-Mobile Olympijského běhu. Děti obdržely diplomy, medaile i sladkou odměnu. Nejrychlejší závodníci a závodnice z prvního stupně (M.Stečínský, R.Šteffek, Š.Trejbal, M.Malík, N.Tererová, A.Lepková, D.Kroupová) a druhého stupně ( V.Havlát, Jar.Černý, J.Šmíd, A.Popelková, M.Kučerová, K.Štursová) byli zvlášť odměněni. Nezapomněli jsme odměnit ani naše nejmladší sportovce z mateřské školy, kteří se závodu zúčastnili také, a to tzv. „mimo startovací listinu“. Potvrdili tak právě  myšlenku T-Mobile Olympijského běhu – chuť dětí sportovat.