12. 12. 2019

Projektový den školní družiny

Projektový den školní družiny - Ekocentrum a záchranná stanice Pasíčka

V posledním listopadovém týdnu navštívili žáci školní družiny záchrannou stanici Pasíčka. Program byl rozdělený do dvou částí. V první jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o životě včel a jejich zimování. Děti si mohly prohlédnout výstroj včelaře, úl a jeho jednotlivé části. Poté si vyrobily svou vlastní polystyrenovou včelku a nakonec ještě ochutnaly med. Během druhé části programu jsme se seznámili s jednotlivými zvířaty, žijícími v záchranné stanici. Vyslechli jsme příběhy, za jakých se zraněná nebo opuštěná zvířata do stanice dostala, jak se tam s nimi pracuje a které je možno vypustit zpět do volné přírody. Nejvíce nás zaujal pštros, divoképrase, krkavec a veverky. V Pasíčkách se nám velmi líbilo a doufáme, že se tam ještě někdy vrátíme.