02. 12. 2019

Charita v Poličce

Dne 29. 11. 2019 navštívili žáci 6. a 7. ročníku adventní výstavu s názvem „S vůní vanilky“ na téma „Betlém, město chleba“. Výstava proběhla v Oblastní Charitě Polička. Žáci měli možnost poznat blíže zajímavá řemesla. Na úvod poznali něco z pekařského umění zakončeném ochutnávkou chleba. Děti zblízka viděly, jak se vyrábí ošatky z obilné slámy. Pan farář dětem vyprávěl o Betlému i o tom, co k životu potřebuje tělo i duše. Celá Charita byla vyzdobena v duchu chleba – od obilí až po pekárnu v kontextu blížícího se adventu. Žáci si na závěr této „voňavé exkurze“ mohli zakoupit drobné dárečky z dílny klientů AC dílen (perníčky, svíčky, mýdla, adventní věnce aj.) Exkurzi jsme zakončili prohlídkou města Polička.