25. 02. 2019

Sportovní týden ve škole

V týdnu od 18. 2. do 22. 2. 2019 probíhal na naší škole sportovní týden. Část žáků ho strávila lyžováním v Čenkovicích. A ani zbylí žáci, kteří ve škole, zůstali, nezaháleli a strávili ho různými sportovními aktivitami a také jednou kulturní.

V pondělí 18. 2. jsme strávili dopoledne v tělocvičně, kde probíhaly různé sportovní soutěže. Děti si také zahrály fotbal a vybíjenou.

V úterý 19. 2. jsme se vydali do kina Vesmír ve Svitavách, kde jsme zhlédli animovaný film Yeti: Ledové dobrodružství.

Ve středu 20.2.jsme se vypravili se žáky 1. i 2. stupně na bruslení do Svitav. Při sportu vládla dobrá nálada i přesto, že kvalita ledu nebyla nejlepší. Starší a zkušenější žáci ochotně pomáhali těm mladším, kteří se na led vydali poprvé. Do školy jsme se vraceli poněkud unavení, ale plní nových zážitků.

Ve čtvrtek 21. 2. jsme se vydali na procházku po Opatově a prohlédli si okolní přírodu. Vycházku jsme zakončili v místní restauraci, kde jsme strávili dvě hodiny hraním bowlingu, který děti velmi bavil.

V pátek 22. 2. uspořádali žáci z druhého stupně sportovní turnaj pro spolužáky z prvního stupně. Vymysleli pro ně spoustu zajímavých disciplín, které nesly tyto názvy - Fotbalové utkání, NBA, Beer-pong, Slalom, Opičí dráha, Kvíz - sportovci, Poznej sport, Bludiště. Na závěr jsme vše vyhodnotili, předali diplomy a drobné ceny.