31. 07. 2018

T-Mobile Olympijský běh pro školy

20. 6. 2018 v 10 hodin byl na naší škole odstartován T-Mobile Olympijský běh. Naše škola se ho zúčastnila již potřetí. Účastí školy sice nepřispíváme finanční částkou České olympijské nadaci, ale pomáháme tuto akci zviditelnit a hlavně podporujeme chuť dětí pravidelně sportovat. To je hlavní myšlenka tohoto projektu. Česká olympijská nadace za pět let činnosti podpořila již 1 690 dětí z celé České republiky a to částkou 9 884 160Kč. V letošním roce vybrala nadace 257 660 Kč, kterými může pomoci sportovat dětem, jejichž rodičům chybí finanční prostředky na jejich sportovní aktivity a také pomáhá i s motivací dětí ke sportu, zprostředkovává dětem setkání s olympioniky, pořádá pro ně kempy a zapojuje je do akcí spojených s olympismem.

V našem školním běhu byl odměněn každý, kdo se jej zúčastnil, a to dary od sponzorů T-Mobile Olympijského běhu. Děti obdržely diplomy, medaile i sladkou odměnu. Tři nejrychlejší závodníci z prvního a druhého stupně byli zvlášť odměněni. Nezapomněli jsme odměnit ani naše nejmladší sportovce z mateřské školy, kteří se závodu zúčastnili také, a to tzv. "mimo startovací listinu". Potvrdili tak právě myšlenku T-Mobile Olympijského běhu - chuť dětí sportovat.