21. 06. 2018

Výlet do Šiklova mlýna

Ve středu 13. 6. 2018 2., 3., 6., 7. a 8. ročník vyrazil na výlet do Šiklova mlýna. Naše první zastávka byla v Dolní Rožínce, kde jsme navštívili strašidelný zámek Draxmoor. Nejdříve jsme zhlédli 3D kino, kde nás uvítala čarodějnice, poté jsme si celý zámek prošli a na závěr se svezli strašidelným výtahem až na zámecké nádvoří s pohádkovými domečky na kuřích nožkách. Báli se opravdu i ti nejotrlejší. Další naše zastávka byla přímo v Šiklově mlýně. Měli jsme připravený program, nejdříve vědomostní kvíz a prohlídka westernového městečka, poté následoval oběd v místní restauraci. Dále měly čas děti samy pro sebe, mohly využít následujících atrakcí: vláček Union Pacific, lukostřelba, zrdcadlový labyrint, skákací hrad a další.....

Na závěr výletu měli žáci možnost vidět westernovou show v zábavné i poučné formě. Základem byly kovbojské a honácké dovednosti. Viděli pravé kovboje na koních, práci s kovbojskými kvéry, práci s honáckým bičem, ukázku trikového lasování, souboj muže proti muži a lasování živého dobytka. I přes nepřízeň počasí jsme si to všichni moc užili a výlet se nám vydařil.