13. 06. 2018

Školní poznávací zájezd - Zámek Častolovice

Žáci 1.,4. a 5. ročníku se ve středu 6. 6. 2018 zúčastnili školního poznávacího zájezdu do Častolovic. Absolvovali jsme prohlídku expozic soukromého renesančního zámku, kde se dětem nejvíce líbil rytířský sál, tajné dveře, renesanční ložnice a dětský pokojíček. Dále jsme navštívili zámecký zvěřinec, ve kterém mají návštěvníci možnost si nejenom prohlédnout, ale i pohladit a zkusit nakrmit různé druhy domácích i cizokrajných zvířat. V současné době jsou ve zvěřinci k vidění pštrosi Emu, lamy, poníci, oslíci, kozy, ovečky a prasátka. Ve voliérách jsme spatřili rozmanité druhy papoušků, bažantů, holoubků a perliček. Velmi se nám líbil volně létající a procházející se páv. Poté jsme si pochutnali na výborném obědě v zámecké kavárně. Závěr výletu nám ještě zpestřila procházka kolem obory s bílými daňky. Počasí nám přálo a odvezli jsme si spoustu krásných zážitků i nových vědomostí.