20. 11. 2015

Projektový den Barvy podzimu

První projektový den letošního celoškolního projektu Čtvero ročních období se uskutečnil v úterý 27. října 2015.

Nejmladší žáci se s paní učitelkou uchýlili do kuchyňky, kde během dopoledne zvládli upéci voňavou žemlovku.

Ve druhém a třetím ročníku děti pracovaly s podzimními plody jako jsou  kaštany, listy, šípky, sušená jablka, kukuřice, žaludy, jeřabiny, šišky. Výsledkem byly nápadité a zdařilé výrobky – podzimní talíře, auta z kukuřice, panáčci, šneci a mnoho dalších.

Žáci čtvrtého a pátého ročníku vytvářeli myšlenkové mapy na téma podzimní měsíce. Každá ze tří skupin zpracovávala jeden z podzimních měsíců. Žáci si ověřili, že podzim nemusí být sychravý a deštivý, ale vlídný, zábavný a hlavně neuvěřitelně pestrý a barevný.

Šesťáci strávili část projektového dne ve své třídě, kde vydlabávali klasické halloweenské dýně a poté se přesunuli do kuchyňky, kde obsah dýní přeměnili na lahodnou polévku.

V sedmém ročníku pojali výrobu strašidel z dýní po svém a nádherná strašidla obohacená pestrými přírodninami zdobila školu.

Žáci osmého ročníku se ve svém kulinářském umění nenechali zahanbit a upekli hned několik moučníků z jablek – závin, Hraběnčiny řezy a jablkový koláč - na kterých si všichni moc pochutnali.

Naši nejstarší také vařili polévku, tentokrát pórkovou, a pak si ve třídě z menších i větších dýni dlabali lucerničky.

Fotografie: Barvy podzimu