07. 02. 2017

Ukončení Plaveckého výcviku

Ukončení plaveckého výcviku
1. února jsme i přes vyšší nemocnost zdárně ukončili plavecký výcvik. Poslední lekce byla věnována volné zábavě a hrám ve vodě. Mokrá vysvědčení zůstala naštěstí suchá a slouží jako pěkná vzpomínka na čtvrt roku ve svitavském bazénu. V galerii přidány nové fotografie.
Hrátky na a ve sněhu
Co se stává, když napadne sníh? Řidiči a spousta dospělých reptají, klouže to, musí se to uklízet... Děti naštěstí tyto pocity nesdílejí a tak při první sněhové nadílce propadají nadšení - pokud tedy zrovna nemusejí sedět ve třídě. Abychom jim jejich radost dopřáli alespoň trochu, v hodinách tělocviku a pracovních činností (a hlavně v družině) jsme při příznivém počasí vyráželi ven. Kromě oblíbených andělíčků, sněhuláků se podařilo vybudovat i další stavby (klouzačky, malá iglů, domečky) a hrála se také spousta her. Malou ukázku můžete shlédnout ve fotogalerii.
První půlrok v první třídě aneb co se nestihlo dát na web
Kromě učení  čtení, psaní a počítání se v první třídě děje spousta dalších věcí. Ve fotogalerii se můžete podívat na směs fotografií z návštěv obecní knihovny, podzimního tvoření v pracovních činnostech, předvánočního zpívání koled na prvním stupni, či přípravy dýňového kompotu na vánoční prodej a zdobení perníčků.