07. 06. 2023

Výlet třídy Šmoulíků

Ve středu 31. května 2023 se děti malé třídy vydaly autobusem do Linhartic na poznávací výlet do ekocentra Stolístek. Po příchodu nás průvodkyně přivítala a seznámila s tématem S MÁJOU Z KVĚTU NA KVĚT.

Zjistili jsme, co potřebuje včelka, aby se jí líbilo i u nás na zahradě a kdo jí s opylováním pomáhá. Na rozkvetlé louce jsme chytali hmyz do sítí a pozorovali pod lupou ve speciálních krabičkách. V připraveném zázemí pod pergolou v ekocentru jsme dále měli možnost drobný hmyz pozorovat na obrázcích a v naučné literatuře. Prozkoumali jsme hmyzí domečky v zahradě Stolístku a vyzkoušeli si, jak těžká práce je opylování. Nakonec jsme měli možnost vyrobit semínkové koule, které si mohly děti odnést a doma vysít vlastní květnatou louku.