22. 03. 2023

Výlet dětí z mateřské školy - Šmoulíků

V pátek 17. března 2023 jsme se s dětmi z MŠ v Opatově vydali na výlet za poznáním. Jeli jsme do České Třebové autobusem, kde v městském muzeu byla výstava s názvem „Zábaviště pro sviště“.

Děti si hrály v barevném světě obrázků paní ilustrátorky Venduly Hegerové. Její práce zdobí především knihy pro děti.

V zábavné herně děti objevovaly jednotlivé koutky s řadou logopedických a grafomotorických cvičení, her a úkolů. Děti procházely zábavnou formou do světa pohádek i světa dospělých. V pohádkovém lesem si vyzkoušely chůzi po laně, po dřevěných pařezech nebo jemných kytičkách vyrobených z látky. Dále si děti vyzkoušely prodávat si v obchůdku makety potravin a připravovaly si oběd z nakoupených surovin. Hrály pohádku „ O Červené Karkulce“ s dřevěnými loutkami. Dokonce hrály písničku na xylofón podle not z barevných korálek.

Dětem se výlet autobusem líbil a už se těší na další dobrodružství.