21. 06. 2022

Výlet MŠ - Babiččin dvoreček Licibořice

V pondělí 13. 6. 2022 se naše MŠ vydala za dobrodružstvím za zvířátky na statek, kde jsme si vyzkoušeli spoustu aktivit a to od krmení různých zvířát (slepice, husy, krůty, nutrie, kozy, lamy, králíci a morčata, prasata a různého ptactva ve voliérách), pumpování vody ze studny, až po vlastnoruční výrobek v podobě vonného mýdla, který si děti dovezly domů jako suvenýr a mladší děti si upekly křupavé preclíky, které provoněly starodávnou kuchyň na statku. Program pro děti byl rozdělen dle věkových skupin a jejich schopností. Každá skupina měla svého průvodce, který předával dětem odborné znalosti z oblasti péče nejenom o domácí zvířata. Na závěr jsme si všichni pochutnali na výborném řízku s barmborovou kaší v nedaleké restauraci - Zájezdní hostinec Obora. Příjemně unavení a plni dojmů jsme se spokojení vrátili zpět z úžasného výletu.