14. 06. 2019

Šmoulové na výletě

Ve středu 12.6.2019 se děti a paní učitelky vypravily na školní výlet do Janova na statek s koníky.

Hned po příjezdu se děti nasvačily a poté šly do stáje, kde jim paní od koní přednesla výklad o životě koní a péči o ně. Někteří koníci nás sami pozdravili otevřením vrátek od stáje, jiní na nás rádi vycenili své zoubky.

Na malém koníkovi se děti mohly svézt. Než se děti vystřídaly, strávily krásný čas na hřišti s houpačkou a klouzačkou.

V areálu statku bylo pro nás připraveno malování na dřevěné koníky, které si děti mohly odvézt s sebou domů jako suvenýr.

Po dvorečku se děti mohly volně pohybovat, zaskákat si na trampolíně, zaházet na podložku lvíka, pohrát si s hračkami.

Děti měly možnost prohlédnout si v areálu stodoly starou pec, kde se dříve pekl chleba.

Někteří z nás si koníka vyzkoušeli také vyčesávat.

Všichni jsme odjížděli moc spokojení a rádi se na krásné místo někdy vrátíme.